Vzorový dům – chalupa Sedmikráska

Jedná se o dřevostavbou citlivě zasazenou do okolní krajiny (doslova jakoby tady stalá odjakživa) s prvky typické místní architektury. Přes svůj takřka historický vzhled splňuje nejnáročnější představy o moderním ubytování. Je to novostavba zkolaudovaná 21. srpna 2014. Nosná konstrukce domu je ze sušeného řeziva (KVH hranol, i-OSB nosníky). Pro dokonalé zateplení stěn a střechy je použita stříkaná polyuretanová pěna – více info. Stěnu tvoří široké masivní palubky z vnitřní i venkovní strany vzbuzující dojem klasického roubení. Na přání lze provést roubené stěny ze sušeného řeziva.

Úsporný dům s trojskly je částečně podsklepen, v přízemí je klasická dřevěná světnice s kuchyňskou linkou, jídelním koutem, sezením u kachlových kamen, předsíň se schodištěm do podkroví, zádveří, koupelna se sprchovým koutem, infrasauna pro 2 osoby, samostatné WC a technická místnost s možností usušení oděvů. Podkroví tvoří 2 ložnice a chodba. Praktický úložný prostor je v suterénu domu.

Vytápění objektu je ústřední, zdrojem je teplovodní krbová vložka kombinovaná s akumulačním elektrickým ohřevem umístěným v technické místnosti. Teplovodní krbová vložka je zároveň přes zónový ventil připojena na výměník elektrického boileru pro ohřev teplé vody. K pohodlí přispívá propad popela z krbu do sklepa a dálkové ovládání vytápění řízené přes www rozhraní.

Nechybí elektronické zabezpečovací zařízení objektu s požárními detektory a teplotním čidly pro ověření teploty v objektu na dálku. Více info o chalupě

Pro usnadnění rozhodování zákazníka při výběru toho správného dodavatele dřevostavby nabízíme vyzkoušení našeho vzorového domu z projektu „Jizerské chalupy“ v Jizerských horách. Zájemce má možnost využít vzorový dům pro dovolenou nebo víkendový pobyt v jakémkoliv ročním období- více info na www.chalupasedmikraska.cz.