Projekt „Jizerské chalupy“

Společnost HK Stavební nabízí nový projekt výstavby tradičních horských dřevěných chalup v Jizerských horách určených pro rekreaci i trvalé bydlení.

Pozemky pro realizaci projektu se nachází v klidné lokalitě poblíž lyžařského střediska Špičák v Albrechticích v Jizerských horách s dojezdem na lyžích ze sjezdovky přímo k chalupě. Lokalita je jedinečná svou polohou v prostředí poskytujícím překrásné výhledy do okolí. Výhodou je relativně rychlá dostupnost hlavního města Prahy (cca 70 min) po rychlostní silnici. Výměry pozemků jsou 1015 m22650 m2.

Nabízí se zde atraktivní trávení volného času ve všech ročních obdobích, výlety do rozmanitého prostředí Jizerských hor i do nedalekých Krkonoš, sportovní vyžití i možnosti jízdy na koních včetně nabídky trvalého ustájení na sousedním ranči.

Výstavbu tvoří tradiční horské dřevěné chalupy s prvky typické místní architektury citlivě zasazené do krajiny. Jsou určeny k rekreaci i trvalému bydlení. Domy jsou dřevostavby s umístěním tzv. mokrých prostor v části realizované z cihelného zdiva. Přes svůj takřka historický vzhled splňují nejnáročnější představy o moderním bydlení. Pro dokonalé zateplení stěn a střechy je použita stříkaná polyuretanová pěna. Úsporný dům je částečně podsklepen, v přízemí je klasická dřevěná světnice s kachlovými kamny, koupelna, WC, sauna a technická místnost a v podkroví dvě nebo tři ložnice. Praktický úložný prostor je v suterénu domu. Vytápění objektu je ústřední, zdrojem je teplovodní krbová vložka kombinovaná s akumulačním elektrickým ohřevem umístěným v technické místnosti. K pohodlí přispívá propad popela z krbu do sklepa a dálkové ovládání vytápění řízené prostřednictvím sms nebo přes www rozhraní.

Vybírat můžete ze čtyř typů chalup – Sedmikráska 68 se zastavěnou plochou 68 m2 a užitnou plochou 100 m2, Pampeliška 74 se zastavěnou plochou 74 m2 a užitnou plochou 112 m2 , Sněženka 77 se zastavěnou plochou 77 m2 a užitnou plochou 129 m2 a Slunečnice 89 se zastavěnou plochou 89 m2 a užitnou plochou 156 m2. Doba výstavby pro zájemce je cca 4 měsíce. Základní pořizovací cena vybavené novostavby včetně pozemku je od 3,9 mil. Kč. Více info o chalupě

21. srpna 2014 by zkolaudován dokončený vzorový dům. Vzorový dům si můžete vyzkoušet na víkend nebo v něm můžete strávit dovolenou. Podrobné informace o pronájmu najdete na www.chalupasedmikraska.cz.


  Půdorys přízemí  Půdorys podkroví