Dřevostavby

Na stoupající trend poptávky po domech pro rekreační bydlení v posledních letech jsme reagovali nabídkou typových rodinných domů v tradičním pojetí.

V současné době můžete vybírat ze tří velikostí typových rodinných domů – typy chalup. Jedná se o velmi praktické a úsporné dispozice moderních dřevostaveb určených, jak k rekreačnímu, tak trvalému bydlení. Více info o chalupě

Zájemcům s vlastní představou jsme schopni ve spolupráci s architektem nabídnout individuální projekt včetně kompletní projektové dokumentace, vyřízení stavebního povolení a realizace na klíč.

Při realizaci dřevostaveb využíváme nejnovější poznatky a stavební postupy včetně využití špičkové moderní technologie. Jedná se zejména o vlastní konstrukci moderní nadkrokevní izolace střechy, provětrávaný obvodový plášť (viz. provětrávaná fasáda )rovněž vlastní konstrukce a provedení dokonalé tepelné izolace střechy a stěn stříkanou polyuretanovou pěnou

Nosná konstrukce domu je ze sušeného řeziva (KVH hranol, i-OSB nosníky). Stěnu dále tvoří široké masivní palubky z vnitřní i venkovní strany vzbuzující dojem klasického roubení. Na přání lze provést roubené stěny ze sušeného řeziva.

Pro zateplení stěn dřevostaveb nabízíme jak cenově příznivější variantu aplikace otevřené (měkké) pěny, tak i aplikace uzavřené (tvrdé) pěny, která funguje jako parobrzda a ve spojitosti s další skladbou tvoří difúzně otevřenou konstrukci obvodové stěny dřevostavby a tím umožňuje prostup par obvodovou stěnou z interiéru objektu směrem ven.

Tento způsob provedení tepelné izolace dřevostavby je bezespárový, vyplní každou mezeru či škvíru. Konstrukce zateplené stříkanou polyuretanovou pěnou vykazují dlouhou životnost. Tato tepelná izolace nemění fyzikální vlastnosti ani tvar s časem ani nedegraduje povětrnostními vlivy. Zabraňuje pronikání živočichů a má výborné akustické vlastnosti. Minimálně zatěžuje konstrukci, objemová hmotnost je 35 kg/m3 u uzavřené pěny a cca 10 kg/m3 u otevřené pěny.

Pro usnadnění rozhodování zákazníka při výběru toho správného dodavatele dřevostavby nabízíme vyzkoušení našeho vzorového domu z projektu „Jizerské chalupy“ v Jizerských horách. Zájemce má možnost využít vzorový dům pro dovolenou nebo víkendový pobyt v jakémkoliv ročním období – www.chalupasedmikraska.cz.

Výstavbu dřevostaveb dodáváme nejen na klíč se všemi profesemi a exteriérovými úpravami, ale i ve fázi hrubé stavby.

V takovém případě hrubá stavba zahrnuje základovou desku (případně včetně sklepa), zděné a betonové konstrukce vrchní stavby včetně třísložkového komínu, nosné konstrukce přízemí a podkroví z KVH hranolů, stropní trámy